top of page

Nagrobki kompozytowe opinie

Nagrobki to ważne elementy, które pomagają upamiętnić naszych bliskich. Wybór odpowiedniego nagrobka to trudna decyzja, zważywszy na różnorodność dostępnych opcji. W ostatnich latach na rynku pojawiły się nagrobki kompozytowe, które zdobywają coraz większą popularność. W tym artykule porównamy nagrobki kompozytowe z nagrobkami granitowymi, przedstawiając zalety nagrobków kompozytowych i przekonując, dlaczego warto rozważyć zakup nagrobka kompozytowego.
Czym w ogóle są nagrobki kompozytowe?

Nagrobki kompozytowe marki KOMPOZE są wykonane z nowoczesnego materiału znanego jako kompozyt aluminiowy. Jest to połączenie warstw aluminium oraz warstwy polietylenu, nadających nagrobkom kompozytowym wyjątkową wytrzymałość i estetykę. Ten materiał oferuje wiele możliwości projektowania, co pozwala na stworzenie unikalnych wzorów i personalizowanych nagrobków.Zalety nagrobków kompozytowych

Nagrobki kompozytowe mają bardzo dużo zalet, dzięki którym stały się tak popularne. Jest to nowość i część z klientów ma obawy, co jest w pełni zrozumiałe. Obawy te na szczęście szybko mijają, ponieważ nagrobki bardzo dobrze się prezentują i są trwałe. Kluczowe jest zaznaczenie, iż marka KOMPOZE używa najwyższej jakości folii ze wzorami marmurowymi, która wpływa na dużo wyższą trwałość nagrobków. Dzięki temu znacząco wyróżnia się, a cena w 100% odpowiada najwyższej jakości materiałom. KOMPOZE wykorzystuje także stelaże aluminiowe,  które zdecydowanie podnoszą trwałość, zamiast stalowych. Także napisy grawerowane są zdecydowanie lepszym rozwiązaniem od zwykłych naklejek, ponieważ deszcz ich nie niszczy. Ze względu na te czynniki podnoszące trwałość nagrobków, zdecydowanie lepiej wybrać produkt sprawdzony i pewny marki KOMPOZE, niż trochę tańszy, jednak słabej jakości. Nagrobek musi być solidny i wyglądać pięknie przez lata, dlatego zastosowanie najwyższej jakości materiałów według klientów jest warte każdej złotówki. Rekomendacje klientów można przeczytać w Google wpisując "Nagrobki kompozytowe - Kompoze"


1. Trwałość i odporność na warunki atmosferyczne

Nagrobki kompozytowe KOMPOZE wykonane z kompozytu aluminiowego odporne na czynniki atmosferyczne. Niektóre kamienie mogą ulegać erozji pod wpływem deszczu, śniegu i promieniowania UV, podczas gdy nagrobki kompozytowe zachowują swój wygląd na długie lata oraz niestraszne im są gwałtowne zmiany temperatur, zamarzająca woda, dlatego, gdy najważniejsza dla Państwa jest trwałość i to, aby nagrobek wyglądał pięknie przez długie lata kluczowy jest wybór producenta, który wykorzystuje lepsze i droższe materiały, jednak sprawdzone. Oszczędność na niższej jakości nagrobku kompozytowym rzędu 200-300 zł w perspektywie lat jest niewielka, dlatego lepiej wybrać sprawdzonego producenta niż opcje tańsze i często gorszej jakości. W przypadku marki KOMPOZE trwałość jest najważniejsza.


2. Estetyka i różnorodność wzorów

Pod względem estetyki i różnorodności wzorów, nagrobki kompozytowe wychodzą na prowadzenie. Kompozyt aluminiowy umożliwia tworzenie niestandardowych wzorów i unikalnych zdobień dzięki zastosowaniu odpowiedniej folii, na której można umieścić dowolny nadruk. Jest to niemożliwe do uzyskania w przypadku granitu. Nagrobki kompozytowe mogą być artystyczne, nowoczesne lub tradycyjne, dostosowane do indywidualnych upodobań klienta. Dostępne wzory można zobaczyć w zakładce WZORY/CENY.3. Łatwość konserwacji i czyszczenia

Nagrobki kompozytowe są wyjątkowo łatwe w utrzymaniu. Nie wymagają specjalistycznych środków czyszczących ani skomplikowanych procedur konserwacyjnych. Regularne przecieranie wilgotną ściereczką pozwoli zachować świeżość i czystość nagrobka przez wiele lat.


4. Cena i dostępność

Cena jest istotnym czynnikiem przy wyborze nagrobka. Nagrobki kompozytowe marki KOMPOZE są często bardziej przystępne cenowo niż nagrobki granitowe. Dodatkowo, kompozyt aluminiowy jest materiałem powszechnie dostępnym, co oznacza większą dostępność nagrobków kompozytowych na rynku.5. Nagrobki kompozytowe opinie od klientów

Opinie klientów na temat nagrobków kompozytowych firmy KOMPOZE są bardzo pozytywne. Ludzie doceniają trwałość, estetykę i łatwość konserwacji tych pomników. Klienci podkreślają również różnorodność wzorów i możliwość personalizacji, co pozwala im stworzyć nagrobek, który oddaje charakter i pamięć ich bliskich. Klienci bardzo chwalą sobie także miły kontakt i profesjonalne doradztwo. Profesjonalne podejście marki KOMPOZE sprawia, iż klienci chętnie rekomendują ją i polecają swoim bliskim i rodzinie. Nagrobki kompozytowe opinie - sprawdź w Google.Wady nagrobków kamiennych

Nagrobki kamienne, takie jak nagrobki granitowe, choć piękne i trwałe, mają również pewne wady, które warto wziąć pod uwagę:


1. Podatność na pęknięcia: Nagrobki kamienne, zwłaszcza te wykonane z naturalnego kamienia, są podatne na pęknięcia pod wpływem sił atmosferycznych, zmian temperatury i innych czynników. To może prowadzić do konieczności naprawy lub wymiany nagrobka.
2. Skomplikowany montaż: Montaż nagrobków kamiennych może być skomplikowany i wymagać profesjonalnego podejścia. W przypadku niewłaściwej instalacji istnieje ryzyko, że nagrobek nie będzie stabilny lub może ulec uszkodzeniu.


3. Wysokie koszty: Nagrobki kamienne, zwłaszcza te wykonane z wysokiej jakości granitu, mogą być kosztowne. Wybór nagrobka kamiennego może przekraczać budżet niektórych osób. Warto wspomnieć także o podatku od nagrobka. Średnia cena nagrobka kamiennego to 10-15 tys. złotych zatem 10% podatek będzie wynosił aż 1000-1500 zł. To pół wartości nagrobka kompozytowego.


4. Trudności w personalizacji: Naturalny kamień, chociaż piękny, może mieć ograniczenia w zakresie personalizacji. Niektóre wzory i zdobienia mogą być trudne do wykonania na kamieniu, co może ograniczyć możliwość indywidualizacji nagrobka oraz znacząco podwyższyć ostateczną cenę nagrobka.


5. Ciężar i wymagania dotyczące transportu: Nagrobki kamienne są zwykle ciężkie, co może wiązać się z wyzwaniami logistycznymi i kosztami transportu zwłaszcza, jeżeli alejki są wąskie, a groby znajdują się blisko siebie. Ponadto, istnieje ryzyko uszkodzenia nagrobka podczas transportu oraz montażu.


Mimo tych wad, nagrobki kamienne nadal mają swoje unikalne cechy i są popularnym wyborem. Jednak warto zwrócić uwagę na alternatywne rozwiązania, takie jak nagrobki kompozytowe, które mogą oferować wysoką trwałość, nowoczesny wygląd, łatwość konserwacji i przede wszystkim niską cenę.Zachęcające aspekty zakupu nagrobka kompozytowego

  1. Trwałość na lata - Nagrobki kompozytowe wykonane z kompozytu aluminiowego są zaprojektowane tak, aby przetrwały próbę czasu. Kupując nagrobek kompozytowy, można mieć pewność, że miejsce pamięci będzie piękne i zadbane przez wiele lat. Jeżeli trwałość jest kluczowa, lepiej wybrać sprawdzonego producenta tj. KOMPOZE, który stosuje droższe, najwyższej jakości materiały, które charakteryzują się wyższa trwałością. Oszczędność 200-300 zł w perspektywie lat nie niewielka, natomiast ważne jest to, aby nagrobek wyglądał pięknie przez lata.

  2. Indywidualizm i personalizacja - Kompozyt aluminiowy daje nieograniczone możliwości projektowania. Można stworzyć nagrobek, który w pełni oddaje osobowość i życie upamiętnianej osoby. To niepowtarzalne i spersonalizowane podejście przyciąga wielu ludzi.

  3. Łatwość konserwacji - Nagrobki kompozytowe są nie tylko piękne, ale także praktyczne. Łatwość konserwacji sprawia, że utrzymanie nagrobka w czystości i nienagannym stanie jest prostsze niż kiedykolwiek wcześniej.

  4. Korzystna cena - Nagrobki kompozytowe są często bardziej przystępne cenowo niż nagrobki granitowe. To doskonała opcja dla osób, które poszukują trwałego i estetycznego pomnika pamięci, nie przekraczając przy tym swojego budżetu.

  5. Pozytywne opinie o nagrobkach kompozytowych - Nagrobki kompozytowe cieszą się bardzo dobrymi opiniami klientów. Najczęściej klienci chwalą bardzo ładny i nowoczesny wygląd, szybką realizację oraz bardzo dobry kontakt z firmą KOMPOZE.


Jeżeli chcesz obejrzeć nagrobek kompozytowy na żywo, dotknąć, sprawdzić materiał i jakość wykonania zadzwoń: tel. 785 381 852


Wnioski

Nagrobki kompozytowe marki KOMPOZE są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych nagrobków granitowych. Oferują trwałość, estetykę, łatwość konserwacji i atrakcyjną cenę. Wybór nagrobka kompozytowego pozwoli stworzyć piękne i osobiste miejsce pamięci dla naszych bliskich. Niezależnie od indywidualnych preferencji, nagrobki kompozytowe są godnym rozważenia wyborem.


FAQs o nagrobkach kompozytowych:


FAQ 1: Jakie są główne różnice między nagrobkami kompozytowymi a granitowymi? Odpowiedź: Nagrobki kompozytowe wykonane są z kompozytu aluminiowego, podczas gdy nagrobki granitowe są wykonane z naturalnego kamienia granitowego. Różnice dotyczą trwałości, estetyki, łatwości konserwacji i cen.


FAQ 2: Czy nagrobki kompozytowe są trwałe? Odpowiedź: Tak, nagrobki kompozytowe są trwałe i odporne na warunki atmosferyczne. Materiał kompozytowy zapewnia wyjątkową wytrzymałość i długotrwałą estetykę. Należy pamiętać, aby wybrać sprawdzonego producenta, który stawia przede wszystkim na jakość i użycie sprawdzonych materiałów, które wytrzymają próbę czasu. Pod tym względem wyróżnia się zdecydowanie marka KOMPOZE.


FAQ 3: Jak często należy konserwować nagrobki kompozytowe? Odpowiedź: Nagrobki kompozytowe są łatwe w utrzymaniu i wymagają jedynie regularnego przecierania wilgotną ściereczką. Częstotliwość konserwacji zależy od warunków atmosferycznych i lokalnych czynników.


FAQ 4: Czy można zamówić nagrobek kompozytowy o niestandardowych wymiarach? Odpowiedź: Tak, nagrobki kompozytowe mogą być dostosowane do indywidualnych wymagań i preferencji. Można zamówić niestandardowe rozmiary i wzory.


FAQ 5: Jakie są koszty związane z zakupem nagrobka kompozytowego? Odpowiedź: Cena nagrobka kompozytowego zależy od rozmiaru, wzoru i stopnia personalizacji. Jednak w porównaniu do nagrobków granitowych, nagrobki kompozytowe są często bardziej przystępne cenowo.


Zapraszamy również do zapoznania się z wideo, w które w prosty i szybki sposób tłumaczymy czym są nagrobki kompozytowe oraz odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania naszych klientów link: https://www.nagrobkikompozytowe.pl/faq
 

CIEKAWOSKTA Z BLOGA

Czy wiesz, jaką formę wybrać dla nagrobka - nowoczesną czy tradycyjną? Warto rozważyć różnice między nimi, zanim podejmiesz decyzję. Przeczytaj, aby dowiedzieć się więcej!
18 678 wyświetleń2 komentarze

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

2 comentarios

Obtuvo 0 de 5 estrellas.
Aún no hay calificaciones

Agrega una calificación
Invitado
30 ene
Obtuvo 5 de 5 estrellas.

Polecam, zamówiłem nagrobek w tej firmie rok temu. Rzeczywiście wygląda jak kamienny, a cena była dużo niższa. Rodzina jest bardzo zadowolona

Me gusta

Invitado
16 ago 2023
Obtuvo 5 de 5 estrellas.

Pomocny artykuł

Me gusta
bottom of page