top of page

NAGROBKI KOMPOZYTOWE -informacje przed zakupem

INFORMACJA PRZED ZAKUPOWA:

Przed dokonaniem zakupu, prosimy, aby upewnili się Państwo, że zamawiany nagrobek jest zgodny z wymiarem placu na cmentarzu. Prosimy zwrócić uwagę na nasze standardy nagrobków i ich wymiary. W przypadku innego wymiaru należy zakupić nagrobek indywidualny. Zakupując u nas produkt klient oświadcza, że zapoznał się z naszym regulaminem i go akceptuje. Jeżeli potrzebują Państwo fakturę, prosimy o informację przed dokonaniem zakupu. ~ Zespół KOMPOZE

Nowy wzór krzyża od 01.2024 

Wszystkie nagrobki zmówione po 01.2024 będą posiadały nowy wzór krzyża. Charakteryzuje się on nowoczesnym i minimalistycznym wyglądem. Unowocześnieniu uległy również napisy. Są one cieńsze i delikatniejsze. 
Nieustannie zbieramy Państwa opinię i każdego roku wprowadzamy ulepszenia, dzięki którym nasze nagrobki są jeszcze piękniejsze.

 

Poniżej projekt graficzny obrazujący nowy krzyż oraz czcionkę.

(tablica po wyprodukowaniu jest czarna, natomiast napisy oraz krzyż są srebrne)

Wzór tablic na rok 2024

Wymiary nagrobka

W zakładce Wzory / Ceny znajdują się nasze aktualne wymiary poszczególnych modeli. Prosimy o zapoznanie się z nimi przed zakupem. Robimy również nagrobki indywidualne na dany wymiar placu. Co ważne nagrobek nie może przekraczać wymiarów wykupionego miejsca na cmentarzu. Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na wymiary w przypadku piwnic.

Podłoże ziemia / piwnica

Grób ziemny. W przypadku grobu ziemnego sprawa jest bardzo prosta. Nagrobek jest stawiany na wyznaczonym miejscu i mocowany za pomocą kotew. Przed przyjazdem montażystów  podłoże należy wyrównać oraz usunąć wszelkie przedmioty po starym grobie tj. znicze, ramy drewniane oraz grys. 

Piwnice. Piwnice często posiadają wymiar 200cm x 100cm lub więcej. W takim przypadku standardowy nagrobek będzie mniejszy od piwnicy.

Opcja 1 - można zamówić nagrobek standardowy, a widoczny beton zamaskować samodzielnie grysem, kostką lub płytkami. 
Opcja 2 - zamówić nagrobek indywidualny na wymiar piwnicy. Nagrobek będzie zamontowany na górze płyt betonowych, dlatego muszą być one równe. Piwnica powinna być wypoziomowana, tak aby woda spływała z nagrobka.

Przykład:
Piwnica - wymiar płyt betonowych (czerwona linia) 250cm x 120cm
Podstawa nagrobka indywidualnego 250cm x 120cm.

Piwnica - wymiar zewnętrzny dł. 260cm x 130cm

Wymiar zewnętrzny nagrobka indywidualnego 260cm x 130cm 

Kluczowe jest, aby zewnętrzny wymiar nagrobka nie przekraczał maksymalnego wymiaru placu. Jeżeli maksymalny wymiar placu wynosi 260 cm x 130cm, należy zamówić nagrobek o podstawie 250cm x 120cm. Wtedy będą widoczne betonowe płyty piwnicy, klient może je samodzielnie zamaskować. 
 

Piwnica wymiary

Piwnica
Wizualizacja pustej piwnicy
wymiar zew. 260x130cm

Nagrobek na piwnicy

Piwnica
Nagrobek standardowy
wymiar zew. 180x80cm 

Nagrobek na piwnicy

Piwnica
Nagrobek indywidualny 
wymiar zew.  260x130cm

Nagrobki indywidualne - powyżej 130 cm szer.

Nagrobki indywidualne mające szerokość płyty głównej (tej na której stawiamy znicze) powyżej 130cm zawsze zrobione są z kilku płyt połączonych czarnym paskiem pomiędzy. Rozwiązanie to pozwala na wykonanie dużych nagrobków, ułatwia ich transport i dodaje prestiżowego wyglądu. 

Nagrobek indywidy

Zgoda z kancelarii cmentarza / od księdza.

Każdy klient zamawiając nagrobek dostaje od naszej firmy szkic techniczny z wymiarami nagrobka. Dokument należy wypełnić danymi dysponenta grobu i zanieść do kancelarii cmentarza lub do księdza. Kancelaria cmentarza/ksiądz na jego podstawie wyda zgodę na montaż nagrobka oraz wjazd na cmentarz. Wszelkie opłaty w kancelarii cmentarza są po stronie klienta. Jeżeli nasza firma dokona opłat, zostanę one doliczone do sumy końcowej. Zgodę na montaż i wjazd należy wysłać na nasz email: nagrobkikompozytowe@gmail.com 

Wykończenie grobu.

Po stronie klienta zawsze jest samodzielne wykończenie placu wokół nagrobka. Kluczowe jest to zwłaszcza w przypadku fundamentów, na których stawiany jest nagrobek, tak aby zamaskować wystający beton. Najczęściej nasi klienci decydują się na wykończenie grysem lub kostką. Ciekawym pomysłem jest także użycie płytek lub tynku. Poniżej przykładowe zdjęcia, obrazujące wykończenie nagrobka grysem. 

Nagrobki kompozytowe Łódź

Zdjęcia grawerowane.

Szczególną uwagę należy zwrócić na jakość przesyłanych nam zdjęć do grawerów. Zdjęcia muszą być bardzo dobrej jakości. Ich waga powinny wynosić minimum
1 megabajt. Zdjęcia grawerowane dobrej jakości stanowią piękny akcent nadający niepowtarzalny wygląd każdemu pomnikowi.
Wymiar zdjęć grawerowanych - 10x8cm.

Złe zdjęcie: 
niewyraźne i rozmazane, zrobione z daleka, niejednolite tło, niewidoczne rysy twarzy. 

Dobre zdjęcie: wyraźne, dobrze oświetlone, widać rysy twarzy wraz z popiersiem, zrobione z bliska na jednolitym tle. 

grawer zdjęcia

Zabezpieczenie wazonu

Prosimy o zwrócenie szczególnej uwagi na zabezpieczenie wazonów w okresie zimowym. Wazony koniecznie należy zabezpieczyć w okresie minusowych temperatur. W tym celu można użyć folii, którą zakładamy na górą część wazonu, a następnie zabezpieczamy np. taśmą, gumkami itd. Niezabezpieczenie wazonu może doprowadzić do jego pęknięcia. Poniżej przykład poprawnie zabezpieczonego wazonu.

wazon

CIEKAWOSTKI Z BLOGA

Nagrobki kompozytowe są świetną alternatywą dla pomników kamiennych. Co natomiast mówią o nas nasi klienci? Mogą Państwo sprawdzić dziesiątki pozytywnych opinii na naszym blogu pt. "Nagrobki kompozytowe opinie" oraz w wizytówce Google. Zachęcamy do zapoznania się z artykułem. 

Sczegółowy proces zamówienia

1. Rozmowa z konsultantem i przygotowanie wyceny.
2. Przesłanie danych do tablicy na maila.
3. Pierwsza płatność.
4. Produkcja nagrobka 
5. Przesłanie zgody z kancelarii cmentarza.
6. Ustalenie daty montażu. 
7. Montaż nagrobka i rozliczenie końcowe. 

Gdzie można zamówić?

Formularz kontaktowy: zakładka kontakt - kliknij tutaj

Telefon:


Email:

bottom of page