top of page

Czy nagrobek musi być drogi?

Nagrobki kompozytowe są 2-3 krotnie tańsze od nagrobków kamiennych. Cena nagrobka kompozytowego wynosi 2399 zł za pomnik pojedynczy. Jak wygląda porównanie cen nagrobków kompozytowych na tle tradycyjnych rozwiązań?

Ile kosztuje nagrobek kompozytowy?
Ile kosztuje nagrobek kompozytowy?

Nagrobki na cmentarzu

W polskiej tradycji i kulturze cmentarze odgrywają bardzo ważną rolę. Są miejscem upamiętnienia osób zmarłych. Właśnie tam mamy możliwość wspominania bliskich, których nie ma już z nami na tym świecie. Pomniki i nagrobki są namacalnym dowodem istnienia osób zmarłych w przeszłości, przypominają ich zasługi oraz osiągnięcia. Podkreślenie charakteru zmarłych osób jest możliwe dzięki tworzeniu nagrobków w różnych formach i kształtach. Naturalnie, takie miejsce jest przez nas odwiedzane, kiedy chcemy wspomnieć zmarłego.


Ceny pomników

Każdy z nas chciałby godnie upamiętnić bliską osobę. Obecna bardzo wysoka inflacja i towarzyszący jej nieustanny wzrost cen powodują również drożyznę w branży nagrobkowej. Ceny nagrobków pojedynczych wahają się w zależności od województwa w zakresie od 5000 do 10 tysięcy złotych. Do całości kosztu należy jeszcze doliczyć cenę wykonania napisów, która średnio wynosi od 8-10zł za znak oraz cenę dostawy i montażu wynoszącą kilkaset złotych. Podwójny pomnik z granitu może wiązać się z wydatkiem od 9000 do 12 000 tysięcy złotych, w zależności od wybranych dodatków i modeli. Jeśli zdecydujemy się na nowoczesny pomnik marmurowy cena wzrośnie nawet do kilkudziesięciu tysięcy.

Takie ceny mogą powalać z nóg, dlatego należy odpowiedzieć na pytanie czy warto przepłacać? Pamiętajmy, że miejsce pamięci zmarłego ma być jego pamiątką, ale warto zachować umiar.Nagrobki kompozytowe

Czy nagrobek musi być drogi?
Czy nagrobek musi być drogi?

W odpowiedzi na wysokie ceny pomników na rynku pojawiły się alternatywy tj. nagrobki kompozytowe, których cena jest nawet trzykrotnie niższa. Na ich budowę składają się specjalne płyty aluminiowe odporne na warunki atmosferyczne. Pomniki z kompozytu kosztują od około 2300 zł w przypadku wersji pojedynczej, do około 3500 zł w przypadku nagrobka podwójnego. Jest to więc rozwiązanie na każdą kieszeń. Warto wspomnieć, że istnieje możliwość wyboru kilku wzorów nadających nowoczesny i luksusowy wygląd. Pełną ofertę nagrobków kompozytowych można sprawdzić klikając w poniższy przycisk.
 

CIEKAWOSTKA Z BLOGA

Czy wiesz, ile kosztuje organizacja pogrzebu w 2023? Sprawdź, aby poznać ciekawe fakty na ten temat!2185 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios

Obtuvo 0 de 5 estrellas.
Aún no hay calificaciones

Agrega una calificación
bottom of page